Štědrý den u Suchodolské kapličky

Odpolední setkání před Štědrým večerem se uskutečnilo v sobotu 24.12.2011 v Ticháčkově lese v Suchém Dole, u kaple Zvěstování Panny Marie. Přestože bylo počasí stejné nebo snad ještě horší než na Štědrý den 2010, přišlo blátitou cestou dost lidí jak ze Suchého Dolu, tak i z Police. Za stálého deště zazpíval polický chrámový sbor koledy i písně Spirituálkvintetu.  Foto si můžete prohlédnout zde.

Svěcení základního kamene naší kapličky

V neděli 13. června 2011 se sešlo téměř 500 lidí, aby se zúčastnili vysvěcení základního kamene naší obnovované kapličky. Po vysvěcení a poklepání na základní kameny přispěla ke skvělé atmosféře originální Skotská dudácká kapela (z Čech). Během koncertu byly všem přítomným rozdány pamětní medajlonky. Sbírka na výstavbu kapličky se toto odpoledne obohatila o více jak 29 tisíc Kč.

Foto z tohoto příjemného odpoledne si můžete prohlédnout zde.

Další foto od kamarádky Pavly Gürtlerové najdete zde.

 

Vyhořelá kaplička

Ve čtvrtek 8. července 2010 ve 12:45 hodin byl hasičům nahlášen požár Horní kapličky v Ticháčkově lese v Suchém Dole. I když hasičské sbory přijely rychle, nebylo už co hasit. Dřevěná kaplička shořela okamžitě. O příčině požáru se ve vesnici pouze spekuluje a probíhá vyšetřování.

Většina lidí ze Suchodola byla požárem zdrcena a ined se zvedla obrovská vlna nápadů a návrhů, jak kapličku co nejdříve obnovit. Zastupitelstvo vyhlásilo veřejnou sbírku a začalo již shánět peníze a sponzory na výstavbu.

Fotografie pořízené asi 3 hodiny po požáru si můžete prohlédnout zde.

Zavzpomínat si, jak vypadala kaplička dříve, si můžete zde.

Touto událostí se také zybývá tisk.

V Náchodském deníku si můžete o tom přečíst zde a třeba tady.

Článek, který vyšel v MF Dnes si můžete přečíst na idnes.

Obrázky dole jsou převzaty z webových stránek Hasičského záchranného sboru.

Štědrodenní odpoledne u kapličky

Na Štědrý den odpoledne ani velký dešť, mlha a spousta rozbředlého sněhu i bláta neodradili příznivce tohoto kouzelného místa a přišli se podívat na zpívání. Několik fotografií z atmosféry si můžete prohlédnout této webové stránce.

Koncert na místě vyhořelé kapličky

V pátek 20. srpna se konal koncert na místě vyhořelé kapličky v Ticháčkově lese. Za krásného počasí zahrály a zazpívaly skupiny "Kamarádi osady pět" a "Pevná vůle" a připravily pro všechny zúčastněné výjimečný zážitek. Kolik se sešlo lidí a jaká byla atmosféra si můžete prohlédnout zde. Hlavně závěrečná písnička od Spirituál kvintet Dvě báby, kde se zpívá: "....., když před kaplí tu zpívám na schodech, ......" dojala nejednoho z nás, včetně Suchodolského starosty.

A skutečně obrovským překvapením byla částka, která se na výstavbu nové kapličky vybrala: přes 58 tisíc korun!!!