Šafránová louka v Suchodole.

Kousek za naším barákem objevili ochránáři šafrány a vyhlásili tuto louku jako přírodní památku.

Přestože makrofotografie neumím a nemám ani patřičnou výbavu, neodolal jsem a o něco jsem se pokusil.

Prosím proto o schovívavost.

Fotografie na webu si můžete prohlédnout zde.

Výlet k buddhistům do Nepálu (v Polsku)

Asi poslední  krásnou neděli (2. 10. 2011) v končícím babím létě jsme sedli na kola a vydali se  za buddhisty v Darnkově. I když jsme vyrazili až po poledni a den se v této roční době krátí, zvládli jsme trasu dlouhou přes 36 km s převýšením 1 600 m bez problémů. U buddhistů jsme vyslechli výklad, jak se prováděla nová výzdoba interiéru jejich svatyně a vraceli jsme se přes Bukovinu domů (viz mapka). Škoda jen, že byl opar a nedala se zachytit nádherná atmosféra při sjezdu z Bukoviny do Machova.

 Foto z "Polského Nepálu".

Nedělní výlet na kole

Tentokrát předkládám několik fotografií ze vzdálenějšího okolí. Pozná někdo, kam jsme se vydali a jak se tato skupina zajímavých plastik jmenuje??? Foto zde.

Prezentace z vyhlídkového letu nad Náchodskem.

Protože se docela líbily prezentace z vyhlídkového letu nad zámky a přehradami v okolí Náchoda, nabízím je ke stažení zde :

Letadlo_Zamky_1.pps (6,3 MB)

Letadlo_Zamky_2.pps (6,4 MB)

Slavenské hřiby

ČT natočila reportáž o "Slavenských kamenných hribech". Mužete si ji prohlédnout zde.

Můj přispěvek k propagaci těchto krásných skalních útvarů si můžete stáhnout v této prezentaci: Slavenske_Hriby_Zima.pps (7,4 MB)

Vycházka na Bledné skály

Po vánocích v neděli 28. prosince 2008 byl po dlouhé době hezký den, a proto jsme se vypravili na vycházku. Při cestě autem do Machova jsme se domlovali, kam se vydat. Snad kvůli krátkému dni a poměrně pozdnímu výjezdu jsme dali přednost Blednem skalám před Hejšovinou. Že to bylo správné rozhodnutí jsme se brzy přesvědčili. Kupodivu nefoukal téměř žádný vítr a tak jsme vystoupali od Kukuldy podél lyžařského výtahu až na hranice. Po přechodu jsme pokračovali po loukách pod Bukovinou až pod schody na parkoviště k Blednem skalám. Prakticky celou dobu nás provázelo sluníčko pěkné výhledy.

Nahoře mezi skalami bylo sice trochu kluzko, ale dalo se to při trošku opatrnosti zvládnout i pro nás starší. Stálo to však určitě za tu námahu. Však se můžete podívat.

Cestu nazpět jsme zvolili opět po sluníčku a sešli jsme směrem na Machovské Končiny. I když se již začalo pomalu zatahovat, bylo to příjemné.

Foto z vycházky si můžete prohlédnout zde

Prezentaci si můžete stáhnout v následujících odkazech :

Bledne_Skaly_1.pps (4,4 MB)

Bledne_Skaly_2.pps (2,7 MB)

Let balónem

Při ukončení práce v XAVERgenu jsem dostal od pracovníků farmy a brigádníků zaplacený let balónem.

Po různých odkladech a váhání (aby to bylo z hlediska fotografování co nejlepší) jsem v sobotu 26. 6. 2010 v Meziměstí skočil do koše balonu.

Samozřejmě, kdo moc vybírá, přebere. Počasí na fotografování nebylo zrovna nejlepší - byl velký opar. Ale jinak to bylo "super".

Trasu i s náhledem fotografií se mi nepodařilo nainstalovat na Web. Pokud budete mít zájem, ozvěte se mi na některý z kontaktů. Pošlu Vám soubor a trasou v Google Aarth E-Mailem.

Fotografie si můžete prohlédnout zde.

Doufám, že budu mít v nejbližší době trochu času a udělám prezentaci fotek i s popisem.

Okolí