Srdce Dolomit

 

Naše hodné dcery s rodinami nás vyslali na výlet do Dolomitů. A opravdu to bylo nádherné seznámení s těmito horami. Všechno (organizace zájezdu, průvodce i výběr tras pro nás starší) bylo výborné. A hlavně počasí, které nám neobyčejně přálo. Zkrátka, jsem přesvědčen, že to nebyla naše poslední návštěva této kouzelné oblasti.

Níže jsou ukázky tras a profilů ze dnů, kdy jsem nezapomněl zapnout dataloger. Kdo z účastníků zájezdu budete mít zájem, napište mi a pošlu Vám soubor pro program Google Earth, kde lze trasu zvětšit a zobrazit plasticky.

Fotografie budu přidávat postupně, jak budu stíhat. Zatím pouze první část.

Další foto: CostalongoPass ,  Sass Pordoj , Sellapass

Východ slunce na Pomezním hřebenu v Krkonoších

Jak jsme si to užili si můžete prohlédnout zde.

Vysoké Tatry

Od 15. do 19. června 2011 jsme se zúčastnili zájezdu do Vysokých Tater. Výlet uspořádala a perfektně zorganizovala Božena Nývltová. 

První den, při cestě do Hrabušic, kde jsme byli ubytováni jsme se stavili v rázovité památkové rezervaci Vlkolínec. Foto si můžete prohlédnout zde. A ještě jsme se pořídili vyhřát v termální vodě u obce Kalameny. Jak to tam vypadá a jak se nám tam líbilo, můžete vidět na těchto fotografiích.

 Po Tatrách jsme chodili 3 dny a bohužel nám počasí moc nepřálo. Prakticky každý den jsme zmokli a přišly i kroupy. Přesto většina účastníků prošla plánované trasy i sedla. My jsme volili cesty s Libuškou a stačilo nám to. Obrázky zde. Trasy a profily si můžete prohlédnout níže.

 Také se každý večer tančilo.

Fotky od dalších účastníků jsou na této adrese.

 

St. Moritz a Bernina expres.

Ke konci září jsme si udělali krátkou dovolenou do Alp. Mimo jiné jsme navštívili Svatý Mořic. Město s paneláky ve výšce 1800 m n/m. nás nezaujalo.

Zato výlet Bernina Expresem byl zážitkem. Trať z Sv.Mořice (1800m) do Italského Tirána (429 m) je dlouhá 122 km. Překonává Berninapas ve výšce 2053 m n/m. Na cestě je 55 tunelů a 196 mostů. Železnice oslavila v roce 2010 100 let a je zapsána jako památka Unesko.

Foto si můžete prohlédnout na tomto odkazu.

Kutná Hora

Kutná Hora

Na cestě z porady jsem se stavil na vyhlídce na chrám sv. Barbory.

Rybníky u Bohdanče

Rybníky u Bohdanče

Další zastávce jsem neodolal u rybníků u Bohdanče. Nádherné dlouhé světlo a ještě neopadané listí....

 

 Noční procházka po Kutné Hoře

Na konci června jsem měl příležitost se projít po historickém středu Kutné Hory. I když se hlavně v okolí chrámu sv. Barbory opravují komunikace, bylo to zajímavé. Můžete to posoudit na  těchto fotografiích.